O PDR technológii

img_1008

Čo je PDR technológia
Technológia PDR – Paintless Dent Removal pochádza z USA. Táto technológia je rozšírená v celej západnej Európe a v zámorí. Je veľmi preferovaná poisťovňami, predajcami áut, servismi i samotnými majiteľmi vozidiel.

 

PDR technológia je cenovo výhodnejšia a rýchlejšia oproti iným spôsobom opravy ako je tmelenie-gitovanie, lakovanie, nakoľko nedochádza k poškodeniu laku (pokiaľ ten už nebol poškodený, pri samotnej škodovej udalosti). Lak zostáva v pôvodnom stave. Opravy menšieho rozsahu je možné realizovať na počkanie, vozidlá poškodené krupobitím realizujeme v časovom horizonte 12-24 hodín.

 

Technológia práce spočíva v postupnom vytláčaní preliačin profesionálnym náradím z vnútornej strany. Ak vytláčanie nie je možné napríklad kvôli výstuhe alebo nemožnosti prístupu daným náradím, preliačiny sa opravujú vyťahovaním pomocou špeciálneho lepidla. Pomocou tejto technológie je možné odstraňovať drobné i preliačiny väčšieho rozsahu, na karosériách vozidiel bez toho, aby opravené miesto bolo nutné znovu tmeliť, či lakovať.743_711912435490464_1691255778_n